Avukata Sor

Anasayfa » Avukata Sor

AVUKATA SOR sayfamıza hoşgeldiniz.

Avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında,

  • Ceza soruşturması dosyalarının takibi karakol ifadesinde danışmanlık,
  • Asliye Ceza ve Ağır Ceza avukatı,
  • Aile hukuku davaları, babalık, soybağının reddi, velayet, boşanma, nafaka, maddi ve manevi tazminat, ziynet
  • Genel hukuk danışmanlığı, şirketler için hukuk müşavirliği,
  • Şehir dışı dosyalarının takibi sağlanmaktadır.

AVUKATA SOR sayfası, kimlik bilgilerinizi paylaşmadan soru sorup cevap alabileceğiniz bir bilgilendirme sayfasıdır.

Bu sayfadaki yazılar, avukat- müvekkil ilişkisi kurmaz; avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti olarak değerlendirilemez.

Anayasa’da Hak Arama Hürriyeti başlığı altında yer alan 36. madde hükümlerine göre herkes, meşru vasıta ve araçlardan yararlanmak sureti ile yargı mercileri önünde davacı ya da davalı olarak iddia ve savunma ile adil yargılanma hakkına sahiptir. Bu kapsamda Türk hukuk sisteminde bazı istisnai durumlar haricinde kanunlar önünde hak taleplerinde avukat tutma mecburiyeti bulunmamaktadır.

Herhangi bir hukuki uyuşmazlık yaşadığı için hakkını mahkeme önünde aramak isteyen kişiler genellikle, Anayasa tarafından verilen bu hak kapsamında avukata vekalet vermeden, kendi başlarına dava açıp takibini yaparak bu konuda avukata verilecek ücreti gereksiz masraf olarak kabul etmektedir. Bu doğrultuda avukatın mahkemede yapacağı işi bizzat kendisinin yapabileceğini düşünen böylelikle dava takibini kendi başlarına yürütenler, ne yazık ki telafisi mümkün olmayacak hak kayıplarına uğramaktadırlar.

 


 

Call Now ButtonDetaylı Bilgi İçin Arayın