24.04.2020
83

Sözleşmeler Hukuku  

 

İki yada daha fazla gerçek yada tüzel kişinin, birbirlerine uygun irade beyanlarını, belirli koşullara bağlayarak yaptıkları hukuki işlem sözleşmedir. Sözleşmeler kurulan hukuki ilişkinin temelidir. Her iki tarafın iradelerini tam ve doğru şekilde yansıtması oldukça önemlidir. Birtakım sözleşmelerin belirli şekle uygun yapılması kanunen öngörülmüştür. Sözleşmelerin yazılı yapılması herhangi bir uyuşmazlık olması durumunda ispat açısından önem arz eder.

Gerek Ticari, gerek bireysel işler ya da Profesyonel iş yaşamında ve hatta günümüzde günlük yaşantımızda da sözleşmeler önem arz etmektedir.  Tokgönül Hukuk Bürosu, müvekkillerinin ihtiyaç duyduğu hukuki ilişkinin yapısına uygun sözleşmeler hazırlamakta, sözleşmelerden kaynaklanan hak ve yükümlülükler hakkında gerekli bilgilendirmeleri yapmakta ve sorunlarla karşılaşıldığında çözüm üretmektedir.

Bu çerçevede Şirket ana sözleşmeleri hazırlamakta, ana sözleşme değişiklikleri ve düzeltmelerini gerçekleştirmekte, iş sözleşmeleri, barter sözleşmeleri, reklam sözleşmeleri, alım-satım sözleşmeleri, inşaat sözleşmeleri, kira sözleşmeleri ve birçok alanda sözleşme hazırlanması, taraflarca hazırlanmış sözleşmelerin risk analizlerinin yapılarak incelenmesi ve gerektiği taktirde düzeltilmesi, ekleme maddeler yapılması, sözleşmede müvekkil aleyhinde olumsuz, haksız sonuç oluşturacak durumların tespiti, ticari ilişkileri düzenleyen her türlü sözleşmenin hazırlanmasına ilişkin bireysel ve müvekkillere danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Arayın