05.09.2019
199
İş Hukuku

İş Hukuku

Tokgönül Hukuk Bürosu; İş hukuku alanında, gerek bireysel gerekse tüzel kişiliği haiz müvekkillerine tedbir amaçlı, önleyici destek ve danışmanlık hizmeti vererek, yada İş hukukundan doğan birtakım uyuşmazlıklar yaşanması durumunda hizmet verilmektedir.
Bu doğrultuda; yazılı ve sözlü danışmanlık, Şirket-işveren Danışmanlığı, İşe İade Davaları, İş Kazası davaları, işe iade davaları, fazla mesai alacağı davaları, Kıdem ve İhbar Tazminatı davaları.. konularında dava takibi ve danışmanlık hizmet verilmektedir.
Hukuk Bürosunda çalışan Avukatlar İş  hukuku  alanında tecrübe sahibi ve profesyonel Avukatlardır.
Kıdem ve İhbar Tazminatı Davaları:
 
İş davalarında işçi alacaklarına yönelik davaların içeriği kıdem ve ihbar tazminatlarına yöneliktir. İşveren işçiyi işten çıkararak tazminatlarını ödemekten imtina etmektedir. Bu durumun neticesi olarak ise işçi dava yoluna başvurmaktadır. kıdem ve ihbar tazminatı ile birlikte fazla mesai ücretleri, resmi tatil alacakları, yıllık izin ücretleri..gibi kalemler de dava konusu olabilmektedir.
İşçi alacağına yönelik davalar yaklaşık 1 yıl sürmektedir ve sonuçlanmaktadır.

Fazla Mesai Alacakları

Fazla çalışma, haftalık kırk beş saati aşan çalışmalar olup, her bir saat fazla çalışma için verilecek ücret normal çalışma ücretinin saat başına düşen miktarının yüzde elli fazlası olarak hesaplanır.
Fazla mesai ücretlerinin talebinde Dava Zaman aşım beş yıldır. İşten ayrılan işçi geriye dönük olarak son 5 yılın fazla mesaisini talep edebilecektir.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Arayın