Esenyurt Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Anasayfa » Esenyurt Anlaşmalı Boşanma Avukatı

ESENYURT ANLAŞMALI BOŞANMA AVUKATI

Esenyurt Anlaşmalı Boşanma Davaları – Esenyurt Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Boşanma davaları iki şekilde gerçekleşmektedir. Birincisi tarafların çekiştiği, hak ve menfaat taleplerinde ve kusur noktasında uzlaşma sağlayamadığı çekişmeli boşanma davasıdır. Diğeri ise, tarafların velayet, iştirak nafakası, yoksulluk nafakası, tazminat, mal paylaşımı, ziynet eşyaları..vb gibi hususlarda anlaştıkları, tek celsede sona eren anlaşmalı boşanma davalarıdır.

Esenyurt Anlaşmalı Boşanma Davası

Tarafların  boşanma  sonrası, müşterek çocuklarıEsenyurtn velayeti, maddi ya da manevi  tazminat, yoksulluk ya da iştirak nafakası, birlik içerisinde edinilmiş  malların paylaşımı..vb gibi hususlarda anlaşarak, bu anlaşmayı mahkemeye sunmaları neticesinde oluşan boşanmadır. Anlaşmalı boşanma davalarında, tarafların her ikisi de boşanma konusunda mutabık olmalı, boşamanın tüm hukuki mali sonuçlarında anlaşarak ve mutlaka hukuki hak ve menfaatlerin tam ve doğru tesis edilmesi açısından bir anlaşmalı boşanma avukatı ile beraber bu anlaşmayı protokole dökmelidirler.

Anlaşmalı boşanma Avukatı tarafların anlaştıkları hususlar çerçevesinde protokolü hazırlar ve protokol taraflarca imzalanır. Protokolde tarafların reşit olmayan bir müşterek çocuğu varsa velayeti, diğer taraf ile çocuk arasındaki kişisel ilişkinin ne şekilde sağlanacağı, çocuk için ödenecek nafaka,..vb gibi konular protokolde mutlaka yazılmalıdır. Bununla beraber gayrimenkul ve menkul mal paylaşımı, ev eşyalarının kimde kalacağı, maddi ya da manevi tazminat, yoksulluk nafakası, ziynet eşyaları gibi hususlar da protokolde yer almalıdır.

Taraflar alanında uzman bir anlaşmalı boşanma Avukatına vekalet vermesinin akabinde, Avukatın hazırlayacağı hukuki anlamda tam ve doğru, taraflarca imzalanmış bir boşanma protokolü ve hazırlayacağı bir dilekçe ile Avukat mahkemeye başvuracaktır. Tarafların hak kaybını önlemek için boşanma süreci mutlaka alanında uzman bir anlaşmalı boşanma avukatı ile yönetilmelidir. Boşanma süreci zor ve stresli bir süreç olup, Avukat hem stresli süreci ve taraflar arasındaki ilişkileri yönetecek hem de uzman anlaşmalı boşanma avukatı vasıtasıyla boşanma hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Anlaşmalı boşanma Avukatı duruşma gününü ve diğer işlemleri takip eder, duruşmaya katılarak taraflardan birini onunla birlikte temsil eder ve dava sürecince tarafları aydınlatır. Uzman boşanma Avukatı, Boşanma kararının kesinleşmesini sağlar ve nüfus müdürlüğü ile alakalı işlemlerin kalemden gerçekleşmesini sağlar. Boşanma gerekçeli kararı, eşe ve davayı takip eden avukata tebliğ edilir. Kararı bir üst mahkemede İstinaf etme süresinin dolması yada istinaf hakkından feragat ile karar kesinleşir. Boşanma süreci sona erer.

Tarafların anlaşmalı boşanma davası ile boşanabilmesi için evlilik en az bir yıl sürmelidir. Taraflar boşanma duruşma günü  ve saati mahkemede bulunmalı, boşanma iradelerini ve anlaştıkları hususları hakim karşısında onaylamaları gerekmektedir.

Mahkeme Hakimi, gerekli görürse protokolü düzeltebilir ya da değiştirebilir. Hakim duruşma esnasında, eşlere hazırlanan protokoldeki şartları kabul edip etmeyeceklerini sorar, taraflar kabul ederse taraflar o duruşmada boşanır. Genel kural olarak, boşanma davaları tarafların birlikte son 6 ay ikamet ettikleri yer Aile Mahkemelerinde açılır. Eşlerden birinin itirazı olmazsa dava herhangi bir yer mahkemesinde açılabilir. Taraflardan biri duruşmaya gelmez ya da protokolle alakalı kabul etmediği hususlar olduğunu mahkemede beyan ederse, boşanma davası anlaşmalı olarak gerçekleşmeyecektir. Böyle bir durumda Avukat Mahkeme hakiminden süre isteyecek ve dava çekişmeli boşanma davasına dönecektir.

Esenyurt Anlaşmalı Boşanma Avukatı, Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı, Esenyurt Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Her davada olduğu gibi Anlaşmalı Boşanma davalarında da profesyonel, deneyimli, yıllar içerisinde tecrübe edinmiş ve alanında uzman bir Anlaşmalı Boşanma Avukatı ile çalışmak oldukça önemlidir. “haklarımı en iyi şekilde savunacak, beni hızlı şekilde boşayacak, iyi bir anlaşmalı boşanma avukatı arıyorum” diyorsanız uzman bir anlaşmalı boşanma avukatı ile çalışmanız gereklidir.  Boşanma davanızın hızlı şekilde, istediğiniz şekilde sonlanması için uzman bir Anlaşmalı Boşanma Avukatı ile çalışmak oldukça önemlidir. Esenyurt Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı olarak çalıştığımız Hukuk Büromuzda siz müvekkillerimize iyi ve kaliteli hukuk hizmeti sağlamak için siz müvekkillerimizi bekliyoruz.

Anlaşmalı Boşanma Avukatı size nasıl yardımcı olabilir?

Anlaşmalı boşanma davalarında, Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı öncelikle tarafları dinleyerek anlaşma protokolünü hazırlar ve davayı açarak, dava sürecinin takip eder. Esenyurt Boşanma Avukatı arıyorsanız sizi görüşmek üzere ofisimize bekliyoruz.

Anlaşmalı Boşanma Davalarında hızlı ve sorunsuz olarak boşanmak için ne yapmalıyım?

Hızlı bir şekilde boşanmak istiyorsanız, sorun yaşamadan boşanmak için alanında uzman bir Anlaşmalı Boşanma Avukatı ile çalışılmalıdır.

Anlaşmalı boşanma davalarında bir Avukatla çalışmak şart mıdır? Boşanma protokolünü kendim hazırlayabilir miyim?

Anlaşmalı Boşanma davalarında boşanma protokolü özel şartlarla hazırlanması gereken bir protokoldür. Protokolde bulunması gereken hususların dikkate alınmaması büyük zararlar doğurabilmektedir.

Her Avukat her davaya bakabilir mi?

Avukatlık ruhsatı bulunan her Avukat her davayı alabilir ve takip edebilir. Elbette Avukatların da uzmanlaştığı branşları bulunmaktadır. Alanında uzun yıllar çalışan, yüksek lisans yapan, tez ya da makaleler yazmış tecrübeli bir Anlaşmalı boşanma Avukatı ile çalışmak oldukça önemlidir. Boşanma davanızın hızlı bir şekilde sonuçlanması açısından alanında uzman bir Anlaşmalı Boşanma Avukatı ile çalışmanızı önermekteyiz.

Anlaşmalı Boşanma davamı kendim yürütebilir miyim?

Anlaşmalı boşanma dosyanızı elbette hukukçu olmasanız dahi takip edebilirsiniz. Fakat protokolün tam ve doğru eksiksiz şekilde hazırlanmaması,  hukuk bilgisi eksikliği uzun vaade de ciddi hak kayıplarına neden olabilir. Anlaşmalı Boşanma Davasının baştan itibaren ciddiye alınmaması menfaat kayıpları olmaktadır. Bunu biz Boşanma Avukatları, protokolünü kendi imkanlarıyla bir hukukçu ya da avukata danışmadan hazırlamış, davasını kendi açarak kendi takip etmiş ve sonuçtan ya da sonucun ifası, icrası aşamasında sıkıntı yaşayan ve  memnun olmayan onlarca vatandaştan açıkça görmekteyiz. İnternet’te bulunan dilekçe ya da maktu protokol örnekleri ile bir dava açılsa da sorunlar yaşanması kuvvetle muhtemeldir. Avukat olmayan asilin-vatandaşın protokolü hazırlaması, davayı açması ve takip etmesi zordur kaldı ki eksik hak ve menfaatlerin olması telafisi zor zararlara sebep olabilir. Protokolü hazırlamadan ve davanızı açmadan evvel profesyonel bir Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı çalışmak gerekir. İyi bir anlaşmalı Avukatı ile çalışmak. Boşanma davanızın istediğiniz sonuçlarla bitmesi ve sonrasında sorun yaşanmaması için önem arz eder. Esenyurt’de bulunan hukuk büromuzda, Aile Hukuku Avukatı ve Esenyurt Anlaşmalı Boşanma Avukatı, Esenyurt Anlaşmalı boşanma davası Avukatı olarak hizmet vermek, hızlı bir şekilde boşanmayı gerçekleştirmek ve siz müvekkillerimize iyi ve kaliteli hukuk hizmeti sağlamak için siz müvekkillerimizi ofisimize bekliyoruz.

 

 

Detaylı Bilgi İçin Arayın