15.06.2020
411
Boşanma Avukatı

Boşanma Avukatı

Şiddetli Geçimsizlik Sebebiyle Açılan Boşanma Davalarında Kusur- Boşanma Avukatı

Ne yazık ki, Toplumumuzda boşanma davalarına gün geçtikçe daha da aşina olmaktayız. Boşanmak da, evlenmek kadar doğal bir sonuç haline gelmiştir. Bu doğrultuda hızlı çözüm ve doğru sonuçların elde edilmesi için olmazsa olma olan husus iyi bir Boşanma Avukatı ile çalışmaktır. Boşanma Avukatı olarak müvekkilimizin en üst düzey hak ve menfaatlerini tesis etmek adına, müvekkillerimizi ve yaşadıkları olayları dinleyerek, olayları doğru analiz ederek,  hukuksal başvuruları yaparak, en doğru sonuçlara ulaşmak için var gücümüzle çalışmakta ve güzel sonuçlar elde etmekteyiz.

Birçok boşanma sebepleri gözlemlemekle beraber, genel olarak tarafların şiddetli geçimsizlik yaşayarak boşanmak istemeleri ile çok sık karşılaşmaktayız. Tarafların, evlilik birliğini ve müşterek hayatı sürdürmeleri beklenmeyecek derecede birliğin temelinden sarsılması halinde, kusursuz ya da daha az kusurlu tarafın diğer tarafa açtığı çekişmeli boşanma davası, şiddetli geçimsizlik nedeniyle açılan boşanma davasıdır.

Şiddetli Geçimsizlik Nedeniyle Boşanma Davasında Kusur Değerlendirmesi

Şiddetli geçimsizlik sebebiyle açılan bir boşanma davasında, bir tarafın diğer tarafın kusuruna dayandığı hallerde karşı tarafın kusurunun ispat edilmesi gerekmektedir. Bu noktada ispat gereçlerinin tespiti, çizilecek yol haritasının önemi ve beklenen menfaatlerin elde edilmesi açısından alanında uzman bir boşanma avukatı ile çalışmanız size uzun vadede mutlaka kazandıracaktır.

  • Boşanma Davasında kusursuz olan taraf hakkında açılan boşanma davası reddedilir.
  • Davaya sebebiyet veren olaylarda kusursuz olan taraf, diğer tarafın az da olsa kusurlu olduğunu ispatlarsa, evlilik birliğinin temelinden sarsıldığı ve şiddetli geçimsizlik var olduğu kabul edilerek boşanma kararı verilir.
  • Az kusurlu olan taraf; diğer tarafın daha fazla kusurlu olduğunu ispat ederse şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma kararı verilir.
  • Mahkeme Hakimi tarafından; Eş ve çocuklar açısından evliliğin sürdürülmesinin korunmaya değer olmadığının anlaşılması gerekir. Hakimin taktir yetkisi ve vicdani kanaati de boşanma davalarında önem arz etmektedir.
  • Taraflarda aynı derecede yani eşit kusur bulunması halinde tarafların boşanmasına karar verilir.
  • Tamamen kusurlu tarafın açtığı boşanma davası ise reddedilir. Bir kimse kendi eylemine ve kendi kusuruna dayanarak bir hak elde edemez. Bu durum hukuka ve oluşa aykırıdır.

Boşanma Davalarında, boşanma Avukatı oldukça esaslı bir rol üstlenmektedir. Hak arayışının durum ve olgulara uygun şekilde yapılması, dilekçelerde tüm hususların usule, yasaya uygun şekilde belirtilmesi taleplerin anlaşılır ve gerçeğe uygun şekilde yapılması, süresinde yapılan işler davanın kazanılma ve kaybedilmesinde büyük rol oynamaktadır. Tüm bu hususların eksiksiz ve doğru şekilde ileri sürülmesi ancak alanında uzman bir boşanma avukatı ile mümkündür. Bu konuda siz danışanlarımıza ve müvekkillerimize hukuksal destek vermeye hazırız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Arayın