Arnavutköy İş Kazası Avukatı

Anasayfa » Arnavutköy İş Kazası Avukatı

Arnavutköy İş Kazası Avukatı – Arnavutköy İşçi Avukatı

İş hayatı çoğu zaman riskleri barındıran bir ortam olabilmektedir. İşçi, İşyerinde bulunduğu sırada, İşveren tarafından yürütülmekte olan iş nedeniyle görevli olarak işyeri dışında başka bir yere gönderilmesi nedeniyle asıl işini yapmaksızın geçen zamanlarda, Emziren kadın sigortalının çocuğuna süt vermek için ayrılan zamanlarda, İşverence sağlanan bir taşıtla işin yapıldığı yere gidiş geliş sırasında meydana gelen ve sigortalıyı bedenen ya da ruhen engelli hâle getiren olay iş kazasıdır.

İş kazalarının önlenmesi amacıyla önlemlerin alınması zorunluluğu mevcut olup, bununla beraber işçi de iş sağlığına önem vermeli gerekli önlemleri almalıdır. Gerekli iş sağlığı, iş güvenliği önlem, tedbirlerin alınmadığı ve iş kazasının ölüm olayı ile sonuçlanması halinde, işverenin kusuru ve sorumluluğu esastır.

Özetle; İşçinin çalışırken, iş yerinde ya da iş yeri dışında, iş gereği bir yere giderken kaza geçirmesi halinde iş hayatında oluşan kazalardır. İş kazası geçiren kişi tedavi için hastaneye gittiğinde meydana gelen kazanın bir iş kazası olduğunu bildirmelidir.

Bazı durumlarda işçinin bilinci kaybolabilir şayet böyle bir halde yanında bulunan kişiler kazanın bir iş kazası olduğunu belirtmelidir.

İş kazası olduğunu beyan etmeleri halinde bu kaza tutanak altına alınacaktır.

İşçi iş kazası geçirdiği taktirde, iş gücü kaybı, maddi ve manevi tazminat, çalışamadığı süre için maddi kaybı, tedavi ve hastane masrafları doğmDSktadır.

Kaza geçiren işçi sakatlanmış ve artık çalışabilecek durumda değilse yada ölmüş ise işçi yakını kişiler, manevi tazminat ve ayrıca destekten yoksun kalma tazminatı talep edebileceklerdir.

İş kazası davalarında, Sosyal Güvenlik Kurumuna gidilerek iş kazası tahkikatı başlatılmalıdır. Mahkeme karar vermeden evvel, SGK tarafından başlatılan iş kazası tahkikatının sonuçlanmasını bekler.

Arnavutköy işçi avukatı- Arnavutköy iş kazası avukatı

Mahkeme hakimi olay anında bulunan yada olay sonrası tanıklarını dinleyecek ve dosyadaki belge ve delillerin tamamlanması akabinde önce kusur bilirkişisi dosyayı inceleyerek dava taraflarının kusur oranını belirleyecektir.

Kusur tespitinin akabinde, dosya hesap bilirkişisine gidecek ve zarar hesabı gerçekleşecektir. Bilirkişi raporlarına yapılan itirazlar ve dosyanın tamamlanmasının akabinde Mahkeme talepler, yapılan ödeme varsa bunları nazara alacak ve sözü geçen bilirkişi raporları doğrultusunda işvereni maddi ve manevi tazminata hükmedebilecektir.

Mahkeme hakimi tarafından belirlenecek tazminata hükmedilirken; işçinin yaşı, mesleği, geliri, işçinin ihmalinin olup olmadığı, kusuru, iş güvenliği ile alakalı alınan önlemler, bakmakla yükümlü olduğu kişiler… gibi durumlar önem arz eder.

İş kazası sebebi ile maddi-manevi tazminat- destekten yoksun kalma tazminatı davası açmaya karar verirseniz alanında uzman iş kazası avukatına danışmalı ve mutlaka bir İş kazası Avukatı ile çalışmalısınız. İş kazası geçiren işçi olmanız yada işçi yakını olmanız halinde alanında menfaatlerinizi en üst düzeyde sağlamak üzere Arnavutköy işçi avukatı – Arnavutköy iş hukuku Avukatı olarak alanında uzman ekibimizle size destek olmaya hazırız. Arnavutköy İş kazası Avukatı olarak sizleri profesyonel hukuk desteğimiz için sizleri Hukuk Büromuza bekliyoruz. Hukuk Büromuzu arayabilir ve görüşmek için tarafımızdan randevu alabilirsiniz.

 

Detaylı Bilgi İçin Arayın